Choď na obsah Choď na menu
 


Príjemné popoludnie so slovenskou autorkou Ľubicou Štefanikovou

18. 5. 2011

http://www.gorila.sk/clanok-1519/prijemne_popoludnie_so_slovenskou_autorkou_lubicou_stefanikovou

 

Gorila News

Príjemné popoludnie so slovenskou autorkou Ľubicou Štefanikovou

Autor: Andrea Leitmannová

Veľkosť písma: [+] [-]

Uverejnené: 15.05.2011 18:58 (pred 3 dňami)

Takéto popoludnie sme zažili včera v prešovskej knižnici P. O. Hviezdoslava. Bolo totiž venované autorke z Prešova, Ľubke Štefanikovej.

12. mája sa v čitárni najväčšej prešovskej knižnice zišli milovníci slovenskej tvorby a poézie. Rozprávať sa mohli so spisovateľkou Ľubkou Štefanikovou o jej knižných novinkách, o nej samej a súčasťou bolo aj autorské čítanie a možnosť kúpiť si akékoľvek z jej diel s originálnym venovaním.

Prešovská spisovateľka má v zbierke vydaných kníh už päť titulov. Debutovala v roku 2008 románom Roman a Júlia, pokračovala ľúbostným príbehom z 19. storočia Kroky, dielom zo súčasného Slovenska, Choď domov a novelou Tajomný denník. Momentálne je na knižnom trhu jej básnická zbierka Vyznanie duše.

Vyznanie duše je zbierka ľahkých, veľmi priamych a jednoduchých básní. Pre človeka, ktorý má rád poéziu a chce sa na chvíľu dostať do „nebeského sveta“, tieto básne sú aj preňho. Nájdete pri nich ilustrácie Jozefa Žigraja a fotografie Lukáša Uhra, Vladislava Zatloukala, Olgy Nyon´ko a Marty Egedovej.

Tvorba je doplnená veršami autorkinho manžela Jozefa Štefanika a Patrície Vignoli. Rozdelená je na niekoľko častí: Pre najmenších, Príroda naša priateľka, Balady a Zopár veršov od priateľov. Zopár básní nájdete aj v angličtine. Kto vlastne je Ľubica Adamová Štefaniková alias Ľubka Hupka?

Prezývku jej vymyslel manžel a autorka sa s ňou tak stotožnila, že práve pod menom Hupka ju nájdete na jej internetovej stránke http://www.hupka.estranky.sk/. Internet je autorkinou veľkou vášňou, vďaka ktorému je v písaní tam kde je. Knihy jej vydáva brnianske vydavateľstvo Clasics, ako sama hovorí asi práve preto, lebo do písania vkladá veľký kus zo seba samej.

Je veľká romantička a už od tínedžerského veku ju to viac ťahalo ku klasickej literatúre, ako jednoduchým príbehom, ktoré zhltnete za jeden deň. Miluje deti, zvieratá, prírodu, kvety a ľudí, ale to všetko vám bude jasné po prečítaní si jednej z jej básní. Pracuje ako účtovníčka vo svojom rodnom meste - Prešove. A jej motto? „Biznis je niečo za niečo, láska je niečo za nič.“

 

 

Náhľad fotografií zo zložky VYZNANIE DUŠE prezentácia

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ďakujem

(Hupka, 23. 5. 2011 19:38)

Ďakujem. Bola to taká malá milá udalosť, ktorá človeku zostane navždy v pamäti.

Gratuluji

(Dzana, 23. 5. 2011 18:10)

Hupko, blahopřeji k další prezentaci!
Patricia Vignoli ;-)